• طراحی و اجرای غرفه های برتر نمایشگاهی

توسعه بازارهای صادراتی با برگزاری نمایشگاه در ۱۷ کشور هدف

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین زاده صبح چهارشنبه در نخستین گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد سیاست های مجموعه اش در راستای  توسعه صادرات اظهار داشت: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری نمایشگاهی با مراکز نمایشگاهی و یا برگزارکنندگان بین المللی خارج از کشور با هدف ایجاد بستر توسعه تجارت توسعه دیپلماسی تجاری و اقتصادی از اهم برنامه های این حوزه است که حضور پررنگ در اجلاس های بین المللی UFI و BIE می تواند در این عرضه بسیار تاثیرگذار باشد.
وی حضور مقتدرانه در اکسپوی ۲۰۲۰ دبی را یکی دیگر از برنامه ها عنوان کرد و افزود: ۲۴۰۰ متر زمین در اکسپوی ۲۰۲۰ با عنوان منطقه تحرک (mobolity zone) بین پاویون کشور های فرانسه و مکزیک برای پاویون جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است که طراحی این پاویون را به مسابقه گذاشته ایم که طرح های نهایی تا دو هفته آینده مشخص می شود .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران به توسعه بازارهای هدف از طریق برگزاری نمایشگاه در کشورهای خارجی اشاره کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه در ۱۵ کشور همسایه به علاوه کشورهای چین و هند در دستور کار قرار دارد، مضاف بر آنکه در فروردین ماه در حوزه تکنولوژی با چند شرکت چینی تفاهمنامه هایی با محوریت تکنولوژی های نوین منعقد شده که این اقدام توسعه دیپلماسی تجاری را هم به همراه دارد .

حسین زاده ادامه داد: یکی از برنامه های ویژه امسال توسعه تولید و تجارت صنایع نساجی و پوشاک که شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی با توجه به امکاناتی که دارد و در جهت حمایت از این صنایع در این‌حوزه نمایشگاه برگزار می کند .

وی افزود: گمرک نمایشگاه های بین المللی سال ها غیرفعال بود. با اقداماتی که در این مدت انجام شد، این بخش به زودی فعال می شود. فعال شدن گمرک نمایشگاه موجب تسهیل حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه می شود .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران با بیان اینکه بی تردید از برگزاری مرتبط با حوزه علم و فناوری حمایت می شود، گفت: پیش بینی و تخصیص تسهیلات حمایتی جهت توسعه مشارکت شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه‌های داخل و خارج را در برنامه داریم .

حسین زاده از برگزاری بیش از ۸۰ عنوان نمایشگاهی در سال ۹۸ خبر داد و تصریح کرد: با ارگان‌ها، سازمان‌ها، تشکل‌های صنفی و صادراتی به منظور بهره مندی از ظرفیت‌های فی مابین در توسعه همکاری‌ها و فعالیت‌های نمایشگاهی در داخل و خارج از کشور در راستای توسعه کمی و کیفی صادرات غیرا نفتی تفاهم نامه های همکاری ملی منعقد شده است .

وی با اشاره بر بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و تشکل های مربوط در جهت بهبود تجارت کشور، افزود: ایجاد همکاری‌های متقابل نمایشگاهی با مراکز و قطب های نمایشگاهی کشور به منظور برگزاری مشترک نمایشگاه های اختصاصی-تخصصی در کشورهای همسایه و مجاور از جمله CIS برنامه ریزی شده است .

حسین زاده توسعه تجارت الکترونیکی را از دیگر برنامه های این شرکت دانست و گفت: توسعه تجارت الکترونیک از طریق افزایش سبد نمایشگاه‌های مرتبط با تجارت الکترونیک و استارت آپ‌ها در تقویم سالیانه شرکت برنامه ریزی شده است .


Leave a Reply